ארזה אשכנזי

פסיכותרפיסטית CBT

אודות הטיפול

טיפול CBT הוא טיפול קצר מועד, ממוקד בעיה. ההתמקדות בטיפול היא על כאן ועכשיו. בטיפול נעבוד על הבנת הקשר בין מחשבה, רגש והתנהגות וברכישת כלים ליצירת דפוסי חשיבה והתנהגות חדשים שישפיעו על הרגשות והרווחה הנפשית. כמו כן נשים דגש על זיהוי ושינוי חשיבה, זיהוי והבנה של רגשות וחשיפה להתנהגות יעילה יותר. מטרת הטיפול- להגיע לשינוי שיתרום להגברת הביטחון והערך העצמי, יפחית את המצוקה הרגשית ויגרום לשיפור כללי באיכות החיים.

למי נועד הטיפול?

הטיפול מתאים ויעזור למי שסובל ממגוון רחב של קשיים רגשיים.... כמו חרדה, דיכאון, משברי חיים, בעיה עם שליטה בכעסים, קשיים חברתיים, בעיות ופגיעות מיניות, OCD, פוסט טראומה ועוד.... במחקרים רבים הוכח כי טיפול CBT יעיל ביותר בכל מגוון הבעיות וניתן להשיג שיפור ניכר במצב במספר חודשים. הטיפול יספק מיומנויות ניהול ושליטה בחשיבה וכמו כן נותן כלים פרקטיים יצירתיים מותאמים אישית. חשוב לציין שהטיפול מותאם לצרכים היחודיים של כל אחד תוך כדי הכנת תכנית טיפולית מותאמת שמאפשרת להתמודד בהצלחה עם הקשיים והמצוקות הקיימים ובכך מתאפשר שיפור משמעותי בתפקוד ובמצב האישי.

אז מה אומרים עלי הלקוחות שלי

01.

ארזה, אני כותב לך ממקום שלא האמנתי שאהיה בו. יצאתי מהחושך אל האור ורק את יכולה להבין למה אני מתכוון

עברתי כל כך הרבה קשיים , שנים שהייתי בדיכאון, בבית, בלי מוטיבציה, בלי רצון לכלום. גם לטיפול לא רציתי להגיע. אימא דחפה והחלטתי לנסות. אז תודה לך אימא, תודה לך ארזה. פתאום יש סיבה להתעורר בבוקר. פתאום התחלתי להבין, לקחת אחריות על החיים שלי. נתתי לדיכאון להגדיר אותי, לנהל אותי ולא עוד. יש דיכאון אבל הוא רק חלק ממי שאני. ואני לומד יום יום מחדש איך אפשר לעשות שינוי בחשיבה וברגש ולהתמודד עם כל ההימנעויות ששימשו לי כחומת הגנה וסגרו אותי כלוא בפחדים שלי. יש משפט נהדר שאני לוקח איתי ומאמץ אותו לחיי: " הדבר היחיד שעומד ביני לבין המטרות שלי זה הסיפור המומצא שסיפרתי לעצמי כל כך הרבה שנים בקשר לסיבה לכך שאני לא יכול או מסוגל להשיג אותן...". היום אני מרגיש בפעם הראשונה שאני יכול להשיג!!

02.

ארזה, תודה על התהליך המדהים שעברתי אצלך בטיפול. מילדות אני סובלת מהתקפי חרדה

הייתי ילדה מאוד מבודדת, בלי חברים, סבלתי מהפרעות אכילה ומהתקפי זעם במיוחד בבית מול ההורים. את מכירה טוב את הסיפור שלי. מהתחלה כשהגעתי אלייך הרגשתי שהגעתי למקום בטוח ומכיל. קיבלתי ממך הרבה חום, תמיכה, הקשבה. בפעם הראשונה למישהו באמת היה אכפת ממני. הרגשתי איך במהלך המפגשים שלנו אני מתקלפת מהחומות שהקפתי את עצמי כל החיים. התקפי החרדה כמעט נעלמו. התחלתי לנסות דברים שעד אז נמנעתי מהם לגמרי. שיחות עם ההורים, חידוש קשר עם חברה מהעבר. חלו אצלי שינויים שגרמו לי להאמין בעצמי. להאמין שאולי אפילו אני אמצא אהבה. הטיפול נתן לי כוח ובטחון. הטיפול זה את- קשה לי לסיים ולהמשיך לבד. לא בטוחה שאני מסוגלת עדיין. אבל יודעת שאם אצטרך את תמיד נמצאת להרים ולתמוך...

03.

הגעתי אלייך לטיפול כשאני סובל מחרדות קשות, מטופל שנים תרופתית ונואש

מכך שאוכל להכיר מישהי שתרצה לחיות איתי. אני סובל מחרדה חברתית קשה שנים רבות ובגיל 36 חשבתי שלא יהי שינוי ואשאר לבד. בטיפול הצלחתי בפעם הראשונה לשנות את החשיבה השלילית והפסימית שליוותה אותי כל חיי. התסריטים השליליים לאט לאט התחלפו בקצת חיוביים ואחר כך בחיוביים. החרדה והפחד שחסמו אותי וניהלו אותי וגרמו לי להימנע כמעט מהכול התחלפו באומץ ויכולת לנסות דברים .. נרשמתי לאתר הכרויות, יצאתי לדייטים, והפחד המשתק בהתחלה נהפך להרגשה ותחושה שאני מסוגל. הטיפול הסתיים... אני היום בזוגיות ורוצה להודות לך.. הטיפול אתך שינה את חיי. נתן לי משמעות חדשה לחיים... תודה גם בשם בת הזוג שלי. אני בן אדם חדש. סוף סוף מאושר!

דילוג לתוכן